ANA SAYFA          
 

T.C.
AKHİSAR
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
(Medya İletişim Bürosu)

 

Sayı    : 2017/12                                                                                                                                                                                                     15/11/2017


BASIN AÇIKLAMASI

                   

                

              15/11/2017 tarihinde Yeni Asır Gazetesi'nde yayınlanan ve Akhisar'da gerçekleştiği ileri sürülen "30 milyon liralık zeytin vurgunu" manşetli haberde ve Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan ve www.akhisarpress.com isimli internet haber sitesinde Hürriyet Gazetesi kaynak gösterilerek yapılan "Zeytin vurgunu! 30 milyonluk soruşturma" başlıklı haberlerde; Akhisar'ın tanınmış ailelerinden birine mensup olan zeytincilik firması sahibi E.G. hakkında Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı'na çok sayıda karşılıksız çek ve dolandırıcılık suçlarından suç duyurusunda bulunulduğu yönünde haberler yer aldığı görülmektedir.

              Cumhuriyet Başsavcılığımızın E.G. isimli şahıs hakkındaki soruşturma kayıtları incelendiğinde, en son 2016 yılında hakkında bedelsiz senedi kullanmak suçundan dolayı soruşturma yürütüldüğü ve neticesinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, şahıs hakkında güncel olarak dolandırıcılık veya başka suçlardan herhangi bir şikayetin veya soruşturmanın bulunmadığı anlaşılmaktadır.

              Yine Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı üzerine yapılan araştırmada, E.G. isimli şahıs hakkında dolandırıcılık ve karşılıksız çek düzenleme suçuna ilişkin olarak Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı'na yapılmış herhangi bir müracaatın bulunmadığı bilgisine ulaşılmıştır.

             Bahsi geçen haberlerde adı geçen zeytincilik firması yetkilisi E.G. vekili aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek asılsız haberleri yapan kişiler hakkında şikayette bulunmuştur.

            Cumhuriyet Başsavcılığımıza herhangi bir suçun işlendiğine ilişkin ihbar veya şikayet geldiği takdirde gereğine tevessül edilecektir.

            Akhisar halkının sağlık, huzur ve güvenliği için suç ve suçlular ile mücadelemiz aralıksız devam edecektir.

             Kamuoyuna duyurulur.

 

 

                                                                                                                                                                        Mustafa AKBULUT
                                                                                                                                                               Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Akhisar Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.