ANA SAYFA          
 

T.C.
AKHİSAR
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
(Medya İletişim Bürosu)

 

Sayı     : 2018/15                                                                                                                                                                                                    19/07/2018


        BASIN AÇIKLAMASI

          

        Saygıdeğer meslektaşlarım !

        Yaklaşık bir yıldır süregelen 2017-2018 yargı yılının sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Yarından itibaren başlayacak olan yıllık ara verme ile birlikte adli tatil dönemine gireceğimiz gibi yine bu dönemde Hakimler Savcılar Kurulumuz tarafından planlanan, daha önce teşkilatımıza duyurulan yaz kararnamesi kapsamında nakilleri yapılacak olan pek çok meslektaşımız ile belki bir daha aynı yerde çalışma imkanı bulamayacağız.

        Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma ülküsünü yüreğinde taşıyan ve devletimizin bekasına gönül veren Hakim ve Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarım!

        Geçtiğimiz yargı yılında daima adaleti, eşitliği, hakkaniyeti ve hukukun üstünlüğünü esas alarak ülkemize ve halkımıza hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. Bizler burada bir aile gibiydik ve en ufak bir tatsızlığa mahal vermeden vazifemizi layıkıyla yerine getirmeye gayret gösterdik. Ortada bir başarı var ise bu aziz devletimize aittir, şayet bir kusurumuz var ise bu da başta ben olmak üzere bizlerin eksikliğinden ileri gelmiştir. Bunun takdiri, sinesinden çıktığımız aziz milletimize aittir. Bu süreçte fedakar ve cefakar personelimiz de yargı hizmetlerine olabildiğince etkin bir şekilde katılmış ve büyük bir özveriyle adalet hizmetlerine yardımcı olmuşlardır.

        Daha önce defalarca ifade ettiğimiz üzere; büyük bir inançla ve azimle yalnızca ve yalnızca adalete hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş, mülkün temelini adalet olarak kabul eden büyük bir medeniyetin kadim geleneğinde var olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhuriyet Savcıları ve Hakimleri olarak gelecekte de görevimizi layıkıyla yerine getirme azmi ve kararlılığı içerisinde olacağız.

        Bu kutlu yolda bizlere yol arkadaşlığı eden bütün meslektaşlarımla iftihar ediyor, onları saygı ile selamlıyor ve aramızdan ayrılacak olan meslektaşlarıma yeni görev yerlerinde sağlık, huzur ve başarı diliyor, bütün meslektaşlarımın yıllık ara verme dönemini ve adli tatillerini huzur içinde geçirmelerini temenni ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                       

 

                                                                                                                                                                        Mustafa AKBULUT
                                                                                                                                                               Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Akhisar Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.