Eski Hükümlü Devlet Hibesi İle Kendi İşini Kurdu

  ESKİ HÜKÜMLÜ DEVLET HİBESİ İLE KENDİ İŞİNİ KURDU.
  Eski hükümlü İŞ-KUR desteğiyle sürü sahibi oldu

   

       Akhisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetimini tamamlayan eski hükümlü Ş.E. (45) Denetimli Serbestlik Uzmanlarının teşviki ile İŞKUR ve KOSGEB aracılığıyla açılan uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katıldı. Katıldığı girişimcilik kursunun ardından Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurullarına başvurduğu "Kendi İşini Kurma Projesi" kapsamında aldığı destekle Gölmarmara ilçesinde besicilik yapmaya başladı.

       İşlediği bir suçtan dolayı uzun yıllar ceza infaz kurumunda kalan Ş. E. (45) tahliye olduktan sonra köyüne geri döndü. 2 çocuğu bile beraber hayvancılık yapmayı planlayan ancak yeterli birikimi olmayan Ş.E. açılan girişimcilik kursuna katıldıktan sonra Kendi İşini Kurma projesini hazırlayarak Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulları Başkanlığına başvurdu. İŞ-KUR Manisa İl Müdürlüğündeki incelemenin ardından hazırladığı "Koyun Yetiştiriciliği Projesi", gönderildiği İŞKUR Genel Müdürlüğündeki ilgili komisyonca onaylandı. Verilen 38 bin TL hibe desteğiyle 25 adet Merinos cinsi koyun alan Ş.E., Gölmarmara ilçesine bağlı Hacıveliler mahallesinde kurduğu ağılında besicilik yapmaya başladı.

       "Allah, devletimizden razı olsun"

       Eski hükümlü Ş.E. yaptığı açıklamada, eşinin de kendisi gibi uzunca yıllar cezaevinde kaldığını, cezaevinden çıktıktan sonra da uygun bir iş bulamadığını ve en çok bildiği işi yapmak istediğini söyledi. İŞKUR'un "Kendi İşini Kurma Projesi"ne Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki uzmanların teşvikiyle başvurduğunu dile getiren Ş.E. "Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli hocalarımızın desteği ile kursa katıldım. Bize her zaman destek oldular. Projemi hazırlayıp müracaat etmeye karar verdim. Projem, koyun yetiştiriciliği üzerineydi. Geçen yıl Aralık ayında bizi arayarak projemizin onaylandığını söylediler. Sonra bu koyunları aldık. Sonra 18-19 kuzumuz oldu. Allah, devletimizden razı olsun. Bu sürüyü daha da büyüteceğiz inşallah" dedi.

       Akhisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Akhisar İŞ-KUR Hizmet Merkezi Müdürlüğünün paydaş olarak hazırladığı ve hükümlülerin salıverilme sonrası toplumla uyum sürecinin hızlandırılması ve yeniden suça sürüklenmenin önüne geçilmesi amacıyla düzenlenen projeler ile 3 eski hükümlü destek almaya hak kazandı. Toplamda 90 bin TL destek alan 3 hükümlünün kendi işini kurarak hayata tutunması ve suçtan uzak kalması amaçlanmaktadır.

   

  Adres

  İnönü Mahallesi 144 Sokak No:128 45200 Akhisar/MANİSA

  Telefon

  0 236 414 20 04 (6 hat)

  0 236 413 94 82 (İnfaz Bürosu) Faks

  E-Posta

  akhisarcbsisaretadalet.gov.tr (Medya İletişim Bürosu)

  © 2020 AKHİSAR ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 500 - Toplam : 58187 kişi ziyaret etmiştir.